Systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWiN

System sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) – jeden z podstawowych systemów zapewniających bezpieczeństwo ludzi i budynków. Jego zadaniem jest wykrycie i zasygnalizowanie próby wtargnięcia do obiektu, czy też naruszenie terenu zewnętrznego. W przypadku naruszenia strefy bezpieczeństwa, odpowiednie urządzenia takie jak np. czujniki ruchu i kontaktrony okienne wysyłają sygnały alarmowe do centrum zarządzania, co pozwala pracownikom ochrony na podjęcie natychmiastowej interwencji. Nowoczesne systemy SSWiN są obecnie traktowane jak baza do stworzenia zintegrowanych rozwiązań w zakresie systemów bezpieczeństwa. Dla pełniejszego wykorzystania inwestycji możemy łączyć systemy bezpieczeństwa i systemy zarządzania budynkami. W ten sposób czujniki systemu SSWiN mogą kontrolować również oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie i wentylację, co jest podstawą do efektywnego wykorzystania energii i ograniczania kosztów.

W zależności od rodzaju obiektu i wymagań inwestora dopasujemy odpowiedni rodzaj detekcji (ujawnienie rozpoznanie wykrywanie), wielkość i funkcje centrali alarmowej, poziom zasilania awaryjnego, czy też sposób przesyłu sygnału alarmowego do centrum zarządzania. Stosowane przez naszą firmę rozwiązania, oraz zakończenie każdej inwestycji obowiązkowym szkoleniem użytkowników, pozwala na wyeliminowanie tzw. fałszywych alarmów, zapewniając jednocześnie najwyższą funkcjonalność systemu.
Oferujemy całą gamę profesjonalnych urządzeń różnych producentów. Nasze doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania różnego rodzaju systemów SSWiN pozwoli nam na zaproponowanie Państwu rozwiązania satysfakcjonującego zarówno pod względem funkcjonalności jaki i ceny.