Oświetlenie światłowodowe

Oświetlenie światłowodowe cieszy się coraz większą popularnością, stopniowo wypierając z rynku oświetlenie oparte na systemie LED, gdyż jest dużo bardziej ekonomiczne i daje nieporównanie lepsze efekty wizualne. W instalacjach światłowodowych wykorzystuje się wiązki specjalnych włókien światłowodowych o zróżnicowanych średnicach, które świecą swoim końcem. Duże uznanie wśród naszych klientów zyskały instalacje tzw. „gwiezdnego nieba”, wykorzystywane nie tylko w aranżacjach ekskluzywnych obiektów takich jak jak salon SPA, recepcje hotelowe, restauracje, ale również w domach prywatnych jako dekoracje salonów i pokoi dziecięcych. Gwiezdne niebo to wiązka światłowodów świecących końcem wykonana na wymiar oraz odpowiednio dobrany generator światła LED (o wybranym kolorze świecenia). Alternatywą dla gwieździstego nieba są kasetony światłowodowe, czyli gotowe gwiezdne panele na sufit wykonane na płycie . Można je zamontować na gotowym suficie, bez konieczności przeprowadzania remontu.

Drugim bardzo popularnym rodzajem światłowodów są światłowody świecące bokiem – chaotycznie bądź jednolicie. Dzięki giętkości tych światłowodów, można wyginać je i układać w różne kształty, podświetlać nimi m.in. krawędzie mebli czy trudno dostępne wnęki. Znajdują także swoje zastosowanie w kurtynach świetlnych czy żyrandolach światłowodowych.
Światłowodowe instalacje oświetleniowe. Są idealnym narzędziem dla kreatywnych projektantów i architektów

Mamy bardzo duże doświadczenie w montażach instalacji „gwiezdnego nieba” i różnych podświetleniach na bazie światłowodów. Opracowaliśmy własny, autorski system montażu oparty na uporządkowaniu wiązek przewodów światłowodowych.
Usługę realizujemy kompleksowo tzn. oprócz montażu instalacji wykonujemy wszelkie niezbędne prace budowlane typu: gładzie gipsowe, malowanie, tapetowanie, układanie listw dekoracyjnych itp., tak by po zakończeniu prac klient mógł od razu cieszyć się efektowną dekoracją.
Instalacje wykonujemy w oparciu o projekt, który tworzymy na podstawie sugestii klienta, lub na podstawie dostarczonego nam projektu.