Teleinformatyka

Sieci strukturalne LAN: miedziane i światłowodowe

Wewnętrzna sieć komputerowa to dla większości firm podstawa funkcjonowania. Zapewnia użytkownikom bezpieczną i szybką komunikację w ramach jednego systemu. Daje możliwość korzystania ze wspólnych programów i urządzeń zewnętrznych takich jak drukarki, kserokopiarki, skanery. Dzięki sieciom LAN można znacznie ograniczyć koszty funkcjonowania firmy z uwagi na możliwość korzystania z tańszego internetu, bezpłatnej wewnętrznej komunikacji , czy też wspólnych programów.

Zajmujemy się budowaniem sieci od podstaw oraz wykonujemy modernizacje istniejących już systemów. Oferujemy kompletny pakiet usług obejmujący pomiary, projektowanie, wykonanie okablowania a następnie nadzór i konserwację wybudowanej sieci. Oferujemy okablowanie sieci LAN w kategoriach 5e, 6 i wyższych. Nasza firma jest certyfikowanym instalatorem okablowania takich producentów jak Molex,  A-Lan, EmiterNet. Wykonujemy również certyfikowane pomiary okablowania wszystkich kategorii. Na wykonane przez nas okablowanie udzielamy własnej gwarancji oraz na życzenie możemy przeprowadzić procedurę certyfikacji dającą możliwość otrzymania 25 letniej gwarancji od producenta.
Poszczególne elementy sieci łączymy w sposób tradycyjny za pomocą kabli miedzianych, oraz w superszybkiej i nowoczesnej technologii światłowodowej. Sieci światłowodowe charakteryzują się dużą przepustowością oraz możliwością uzyskania dużych prędkości przesyłania danych, co sprawia, że ta technologia cieszy się coraz większą popularnością.